ОФІЦІЙНА ЗАРПЛАТА — ОБОВ’ЯЗОК РОБОТОДАВЦЯ!

Дата: 21.10.2022 16:51

Головне управління ПФУ в Одеській області звертає увагу, що виплата заробітної плати у «конвертах» - це поширений спосіб ухилення від сплати податків. Для держави – це ненадходження належних платежів до бюджету, а для працівників – у подальшому низький рівень пенсії та інших соціальних гарантій.

Роботодавці зобов’язані ставитися до цього питання відповідально. Наголошуємо на неприпустимість виплати «тіньової» зарплати та закликаємо роботодавців не порушувати законодавство. Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів є грубим порушенням законодавства про працю в Україні, яке підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність.

Громадянам також необхідно ставати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин.

Кожен громадянин має право на заробітну плату не менше від установленого законодавством мінімального розміру. Такі явища, як зарплата «у конверті» та робота без оформлення трудових відносин несе за собою багато негараздів як країні так і кожному працюючому.

ПРАЦЮЙ ЛЕГАЛЬНО — ІНВЕСТУЙ В СВОЄ МАЙБУТНЄ!